НовинкаОновлено вартість зарядки електромобілів, технічні дані та центр документації.Огляд
Інтерактивне заряджання лабораторії

Зарядка електромобіляСимулятор

Тестирування стандартів зарядки AC та DC, відносини кВт-витрат-ампер, значення струму кабелю та мережі за країною в одному робочому просторі.

9стандарти
20країни
Перемінний струм-Постійний струмТип 2 / CCS
2500кВт макс
AC
Зарядка AC Дім
Тип 2 / J1772
Напруга230V / 400VПотужність16A – 32AМаксимальна потужність22 kW
DC
Швидка зарядка DC
CCS2 · 400В Архів
Напруга200V – 500VПотужність125A – 500AМаксимальна потужність250 kW
DC
Зарядка EV
CCS2 · 800В Архів
Напруга500V – 1000VПотужність50A – 500AМаксимальна потужність350 kW
DC
MCS 1500кВт
Мегаваттова зарядка
Напруга1000V – 1500VПотужність100A – 1500AМаксимальна потужність1500 kW
DC
MCS 2500кВт
Вантажний / Флот
Напруга1500VПотужність1666AМаксимальна потужність2500 kW
Контроль симуляції
Потужність Станції (кВт)22
Ємність акумулятора (кВт ⋅ год)75
Початок Заряду (%)20
Мета заряду (%)80
⚡ Формула основна
P = V × I
Потужність (Вт) = Напруга (В) × Струм (А)
22 000 W = 400V × 55A
3F AC: P = √3 × V × I × cosφ
• Низька напруга → Висока струмопровідність → Товстий кабель
• Високий В → Низький І → Тонкий кабель
• 800В має 50% менше втрат тепла порівняно з 400В
Напруга (В)
400
—
Потужність (А)
55
—
Потужність (кВт)
22
—
Станція
22 kW
Батарея
Стан батареї
20%
15.0 kWh
Оціночний Час Зарядки
--:--
Дальність / Хвилина
-- км/хв
Температура батареї25°C
Ефективність95%
Сравнення архітектури
ПараметрAC Тип 2DC 400VDC 800VМСС 1,5 МВтМСС 2,5 МВт
Напруга230–400V200–500V500–1000V1000–1500V1500V
Максимальний струм32A (63A)500A500A1500A1666A
Максимальна потужність22–43kW250kW350kW1500kW2500kW
0→80% (75кВт·год)~4 год~20 хв~15 хв~3 хв~2 хв
КабельСтандартнийТовщинаСереднійРідкісно охолодженийАктивне охолодження
Мета транспортного засобуCarCarCarАвтобус / ВантажнийВантажний / Флот
Залежність напруги та струму при постійній потужності (P = V × I)
400В Архітектура
350kW →875Aобов'язково
800В Архітектура
350kW →437A(50% менше тепла)
1500В MCS
1500kW →1000A(холодильна рідина)

kW – Вольт – Ампера за стандартом зарядки

Працює за розрахунками P = V × I для кожного стандарту потужності. Поточний рівень прямо визначає товщину кабелю та вимоги до охолодження.

AC Тип 1 (J1772)США / Японія
AC
МощністьНапругаПотужністьФазаПримітка
1.4 kW120V12A1FРезиденційна NEMA 5-15
1.9 kW120V16A1FРезиденційна NEMA 5-20
3.7 kW240V16A1FNEMA 6-20 (Уровень 2)
7.2 kW240V30A1FNEMA 14-30
11.5 kW240V48A1FМаксимальний рівень 2
AC Тип 2 (Менекес)Європа / Туреччина
AC
МощністьНапругаПотужністьФазаПримітка
3.7 kW230V16A1FДомашнє заряджання (однофазне)
7.4 kW230V32A1FЗміцнена домашня
11 kW400V16A3FТрифазна (публічна)
22 kW400V32A3FКритичний режим 3-фазний
43 kW400V63A3FШвидка зарядка AC (рідкісна)
GB/T (Китайська AC)Китай
AC
МощністьНапругаПотужністьФазаПримітка
3.5 kW220V16A1FСтандартне домашнє заряджання
7 kW220V32A1FШвидке домашнє заряджання
CCS1 (Combo 1)США / Північна Америка
DC
МощністьНапругаПотужністьФазаПримітка
50 kW400V125ADCСтандартний швидкий DC
100 kW400V250ADCСередня швидкість
150 kW500V300ADCШвидкий
350 kW800V437ADCУльтра-швидка (800В)
500 kW1000V500ADCCCS1 Max
CCS2 (Combo 2)Європа / Туреччина
DC
МощністьНапругаПотужністьФазаПримітка
50 kW400V125ADCСтандартний DC
100 kW400V250ADC
150 kW400V375ADC400В обмеження автомобіля
250 kW800V312ADC800В автомобіль (Ioniq, Taycan)
350 kW800V437ADCCCS2 Max (2024)
CHAdeMOЯпонія / Глобальний
DC
МощністьНапругаПотужністьФазаПримітка
50 kW500V100ADCГенерація 1
100 kW500V200ADCГенерація 2
200 kW500V400ADC
400 kW1000V400ADCCHAdeMO 3.0
NACS / Суперзарядник TeslaСША / Глобальний
DC
МощністьНапругаПотужністьФазаПримітка
72 kW400V180ADCВ2 Суперзарядник
150 kW400V375ADCВ2 Дідректед
250 kW800V312ADCВ3 Суперзарядник
500 kW1000V500ADCВ4 Суперзарядник (2024+)
МСС — Мегаваттова зарядкаГлобальний (важкодоповнені)
DC MCS
МощністьНапругаПотужністьФазаПримітка
700 kW1000V700ADCВхідний рівень MCS
1000 kW1000V1000ADC1 МВт — зарядка вантажівки
1500 kW1000V1500ADCНеобхідний рідкісно охолоджений кабель
1500 kW1500V1000ADCВаріант високої напруги
2000 kW1500V1333ADC2025+ мета
2500 kW1500V1666ADCОкінний максимальний рівень MCS (ISO 15118-20)
GB/T (Китайська DC)Китай
DC
МощністьНапругаПотужністьФазаПримітка
60 kW750V80ADC
120 kW750V160ADC
237 kW750V250ADCНаявний приклад із застосуванням ISO 15118
480 kW1000V480ADCGB/T Нова генерація (2023+)
Швидкий розрахунок — Потужність та напруга → Струм
Результат: Потужність
375A

Як працює зарядка DC? Як вона відрізняється від AC?

🔵 Зарядка AC — конвертація всередині автомобіля

🔌
Грід
230V / 50Hz AC
↓
🏠
ЕВЗ (Електровстановка Зарядної)
Проходить струму AC, без перетворення
↓
⚠️
Блок підзарядки автомобіля (On-Board Charger)
AC → DC конвертер · 3,7–22 кВт обмеження · Генерує тепло!
↓
🔋
Батарея
Приймає DC (400В / 800В)
Бottle-neck:ОБК обмежує швидкість зарядки. Автомобіль з 11 кВт ОБК зможе отримати лише 11 кВт навіть на станції 22 кВт.

⚡ Напруга безпосередньо отримує DC · БМС контролює струм у реальному часі

🔌
Грід
400В / 3-Фазний AC
↓
🏭
Модулі потужності Станції (PFC)
AC → DC · 50кВт–2500кВт · Комунікує з BMS
↓
✅
ОБК Бypass
Перехідник в транспортному засобі відключений
↓
🔋
Батарея
Напруга AC · БМС контролює струм у реальному часі
Перевага:При обхіді OBC, значно вищу потужність передачі. Обмеження: напруга батареї автомобіля та максимальний струм, прийнятий BMS.

📈 Контрольний цикл заряду CC-CV, керований СБУ

⚡ Фаза 1: сталої струму (CC)
  • Між 0% → 80% SOC
  • Наявний постійний струм, напруга повільно зростає
  • Наприклад: постійний струм 437А, підвищення від 500В до 800В
  • Пікова потужність → Найшвидший фазовий етап
🔋 Фаза 2: сталої напруги (CV)
  • Між 80% → 100% SOC
  • Напруга постійна, струм зменшується
  • Наприклад: постійний напруга 800В, зниження струму від 437А до 20А
  • Захист батареї → заряд знижується
Чому він сповільнюється при 80%?У батарейних клітинах починається хімічна насиченість. Високий струм може викликати утворення літію в клітинах, що призводить до постійної шкоди. Система управління батерійним управлінням обмежує струм для запобігання цьому.

🏗️ Двовипрямний вихід

🔌
Вхідний трансформатор
Зниження напруги 10кВ–35кВ середньої напруги до 400В. Високовольтний трансформатор потрібен для MCS.
🔄
Модульні блоки потужності PFC
Кожна модуль 30–50кВт. Виконувати паралельно для досягнення загальної потужності. 97%+ ефективність.
🧠
Комунікація СБУ
CAN Bus / ISO 15118 / OCPP. Автомобіль передає 100+ пакетів даних за секунду.
❄️
Система охолодження
Обов'язкове охолодження рідиною при потужності 500кВт+. Охолодження кабелю та модуля окремі кола.

🔴 MCS — Система швидкої зарядки на рівні мегават

Стандарт MCS (ISO 15118-20), розроблений CharIN, призначений для важких транспортних засобів. Надає 5–10 разів більшу потужність, ніж звичайна зарядка DC. Використовує обов'язкові системи кабелів із рідкокристалічним охолодженням.

Максимальний напруга
1500 V
Максимальний струм
3000 A
Останній цілевказник
4500 kW
Стандартний
ISO 15118-20
Уровень потужності
700 kW1000V × 700A
1000 kW1000V × 1000A
1500 kW1000V × 1500A
1500 kW1500V × 1000A
2000 kW1500V × 1333A
2500 kW ⭐1500V × 1666A

⚙️ Технічні проблеми та рішення

🌡️
Управління теплом кабелю
Мідний кабель сильно нагрівається при 1000А+. Кабелі MCS мають внутрішні рідкі канали охолодження.
Тепло ∝ I² × R (Закон Джоуля) · 2х струм = 4х тепло
💧
Рідкісно охолоджений кабель
Складає 2 рідкі канали: гліцерин-водяна суміш видаляє тепло. Діаметр кабелю: ~35–50мм.
Стандарт: IEC 62196 · Вміст охолодження: 10–20 кВт тепла
🔒
Безпека
1500В DC створюють смертельні аргони. Монтується ізоляція в реальному часі, напруга знижується до нуля перед контактом.
HVIL · Час реакції<2мс · ISO 15118-20
🏭
Потужність мережі
2,5 МВт ≈ одночасне споживання 2000 будинків. Потрібна підключення середньої напруги (10–35 кВ).
Рішення: БЕСС-акумулятор забезпечує миттєву підтримку потужності
📡
Швидкість СБУ
При потужності 2500 кВт, СБУ повинна оновлювати потужність кожну мілісекунду. Відстрочення = пошкодження батареї.
ISO 15118-20<1ms · Фізичний рівень PLC + Ethernet
⚡
Наявні приклади
Tesla V4: 500кВт · Kempower: 400кВт · Heliox 1МВт: вантажівки · ABB Terra HP: 2400кВт

⏱️ Сравнення часу зарядки (75 кВт·год, 20%→80%)

AC 3.7 kW
~10 год
AC 11 kW
~3,5 год
AC 22 kW
~2 години
DC 50 kW
~55 хв
DC 150 kW
~22 хв
DC 350 kW
~9 хв
Tesla V4 500 кВт
~6 хв
МСС 1000 кВт
~3 хв
МСС 1500 кВт
~2 хв
МСС 2500 кВт ⭐
~1,2 хв

* Змінюється залежно від обмежень системи управління батареєю автомобіля, температури батареї та поточної СОС.

🌍 Напруга мережі, частота, домашнє та промислове енергопостачання за країною

Система 110–127ВСистема 220–230ВСуміш / РегіональнийПромисловий / 3-фазний: 380–415В
КраїнаНапругаЧастотаДомашній АмперажПромисловий / 3-фазнийНаявний приклад із застосуванням CCSРозеткаПримітка
🇺🇸USA120V60Hz15–20A208/240/480V 3F30–50AТип A/B240В лише для великих побутових приладів (сушарка, плита, зарядка EV)
🇯🇵Японія100V50/60Hz15–20A200V 3F30AТип AНайнижчі мережеві напруги світу. Західна Японія=60Гц, Схід=50Гц
🇨🇦Канада120V60Hz15A208/240/480V 3F30–50AТип A/BТе ж саме, що й у США
🇲🇽Мексика127V60Hz15A220/440V 3F30AТип A/BБільшість Центральної Америки використовує 110–127В
🇹🇼Тайвань110V60Hz15A220/380V 3F30AТип AАналогічний системі Японії
🇧🇷Бразилія127/220V60Hz15–16A220/380V 3F32ANBR 14136Змінюється залежно від регіону; деякі міста використовують 220В
🇹🇷Туреччина230V50Hz16A400V 3F32AТип F (Schuko)Стандартна система ЄС
🇩🇪Німеччина230V50Hz16A400V 3F32AТип F (Schuko)Трифазні підключення до домашніх мереж 400В є звичайними
🇫🇷Франція230V50Hz16–20A400V 3F32AТип EТипові роз'єми типу E мають різні контакти
🇬🇧UK230V50Hz13A400V 3F32AType G (BS 1363)Розетки мають вбудовані вимикачі (3А/5А/13А)
🇳🇱Нідерланди230V50Hz16A400V 3F32AТип F/EНайгустіші мережі зарядки EV в ЄС
🇳🇴Норвегія230V50Hz16–20A400V 3F32AТип FСвітовий лідер за кількістю прийнятих на душу населення електромобілів
🇨🇳Китай220V50Hz10–16A380V 3F32AGB 2099Використовує стандарт зарядки GB/T
🇦🇺Австралія230V50Hz10A400V 3F32AТип I (AS/NZS)Низька напруга роз'єму; роз'єми обмоток 20А+
🇮🇳Індія230V50Hz6–16A415V 3F32AТип D/MБільшість великих 3-пінних розеток
🇸🇦Саудівська Аравія127/220V60Hz15A380/400V 3F30AТип A/B/GСтарі райони 127В; нові будівлі 220В
🇦🇪UAE220V50Hz13A400V 3F32AТип G (UK)Британська колоніальна спадщина, подібна до британського роз'єму
🇰🇷Південна Корея220V60Hz16A380V 3F32AТип F (Schuko)Hyundai/Kia започаткували архітектуру 800В
🇮🇱Ізраїль230V50Hz16A400V 3F32AТип H (SI 32)Тип розетки унікальний для Ізраїлю
🇿🇦Південно-Африканська Республіка230V50Hz16A400V 3F32AType M (BS 546)BS546 великі розетки 3-роз'ємні

🇺🇸 Система 110–127В (США та Канада)

Вольтаж виходу Північної Америки120В / 60Гц. Відокремлений 240В-циркуїт для великих пристроїв (NEMA 14-50). Зарядка EV рівня 2: 240В × 32А = 7,7 кВт.

120V × 15A = 1.8 kW (Level 1)
240V × 32A = 7.7 kW (Level 2)
240V × 50A = 12 kW (Level 2Max)

🇪🇺 Система 220–230В (Європа / Туреччина)

Європейський стандарт -230В / 50Гц(IEC 60038). Одиничне фазове роз'єднання 16А = 3,7 кВт. Трифазне: 400В × 32А × √3 = 22 кВт.

230V × 16A = 3.7 kW (Домашній розетковий роз'єм)
400V × 16A × √3 = 11 kW (3-фаза)
400V × 32A × √3 = 22 kW (Критичний режим 3-фазний)

⚡ Чому 230В ефективніше?

Пристрій потужністю 1000 Вт: 120В → 8,3А, 230В → 4,35А. Тепловий збіднення кабелю пропорційне до I²×R. Система 230В має 72% менше теплового збіднення. США не змогли змінити на 110В через високі витрати на переобладнання інфраструктури з 1880-х років.

🇯🇵 Японія: 100В / 50Гц та 60Гц (за регіоном)
🇸🇦 Саудівська Аравія: 127В (старий) / 220В (новий)

🔌 Світові типи розеток та EV-зарядних приступів

Тип 1 (J1772)Світовий стандарт, Північна Америка, Японія
AC
11.5 kW
Тип 2 (Меннекес)Європа, Туреччина
AC
43 kW
CCS1Північна Америка
DC
350+ kW
CCS2Європа, Туреччина
DC
350+ kW
CHAdeMOЯпонія
DC
400 kW
NACS / TeslaСША, глобальна розгортка
AC+DC
500 kW
GB/T (AC)Китай
AC
7 kW
GB/T (DC)Китай
DC
480 kW
MCSГлобальний важкодоповнені
DC
2500 kW
Джерела та Стандарти
CharIN e.V. — стандарт MCS
IEC 61851 — Прилади зарядки електромобілів
ISO 15118 — Комунікація між транспортним засобом та мережею
IEC 60038 — Стандарти напруги мережі
NEMA — Північноамериканські стандарти
Корисні Формули
P = V × I (DC / 1-фазний AC)
P = √3 × V × I × cosφ (3-фазний AC)
Потеря тепла = I² × R
Ефективність = P_out / P_in × 100
Примітка
Ця сторінка освітня. Реальна швидкість заряду залежить від системи управління батареєю транспортного засобу, температури батареї, рівня заряду, кабелю та потужності станції.

Про симулятор зарядки EV

Цей симулятор візуально та інтерактивно пояснює взаємозв'язок між kW, напругою та амперажем у системах зарядки EV, технічну різницю між зарядкою AC та DC, ультрашвидку систему зарядки Megawatt із потужністю 1500–2500 kW та стандартами мережі за країною. Всі дані ґрунтуються на справжніх стандартах зарядки (IEC 61851, ISO 15118, CharIN MCS).

Підпишіться на нашу розсилку